Please use this identifier to cite or link to this item: http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/220
Title: Підручник тактичної бойової допомоги потерпілим
Other Titles: Tactical combat casualty care handbook
TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE HANDBOOK
Authors: Трінус, Костянтин
Keywords: Огляд тактичної бойової допомоги постраждалим
Контроль кровотечі
Дихальні шляхи
Дихання
Судинний доступ
Запобігання гіпотермії
Тактична бойова допомога потерпілим
допомога потерпілим
Тактичний бойовий медичний працівник
Звіт після бою
Катеґорії медичного сортування
Категорії пріоритетів медичної евакуації
Основи тактичної бойової допомоги постраждалим
Issue Date: 2022
Citation: Tactical Combat Casualty Care (Тактична бойова допомога пораненим, TCCC) врятував сотні життів під час конфліктів нашої країни в Іраку та Афганістані. Майже 90% смертельних випадків у бою відбуваються до того, як потерпілий досягає лікувального закладу.
Series/Report no.: Версія 5;
Abstract: У спадок від Радянського Союзу Україна отримала потужну армію з третім у світі ядерним потенціалом, значними військово-повітряними, наземними силами та флотом. Прийнявши миролюбну доктрину Україна не лише не розвивала власну оборонну промисловість та Збройні сили України (ЗСУ), а згідно до Будапештського Меморандуму, відмовилась від власного ядерного потенціалу. Цим власне вона спровокувала кремль на аґресію 2014 року та широкомасштабну війну 2022 року. Зрозуміло, що медична служба ЗСУ також не була розвинута належним чином. Із такого погляду використання передового світового досвіду тактичної бойової медицини НАТО та США є безумовно великим проґресом.
Description: Tactical Combat Casualty Care (Тактична бойова допомога пораненим, TCCC) врятував сотні життів під час конфліктів нашої країни в Іраку та Афганістані. Майже 90% смертельних випадків у бою відбуваються до того, як потерпілий досягає лікувального закладу. Тому необхідна догоспітальна фаза допомоги, щоб зменшити кількість смертельних випадків у бойових діях. Проте лише небагато військових лікарів прійшли підготовку в цій галузі, та на початку бойових дій більшість бойових медиків, санітарів і рятувальних підрозділів американських військових пройшли підготовку з надання допомоги при травмах на полі бою на цивільних курсах травм. Ці курси не призначені для догоспітального бойового середовища і не відбивають поточну практику в сфері догоспітальної допомоги. TCCC був створений для навчання солдатів і медичного персоналу поточним передовим методам лікування від моменту поранення до евакуації до об’єктів 3 Рівня.
URI: http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/220
Appears in Collections:Підручники, навчальні посібники та практикумиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.